VIII Ogólnopolski Mityng Wrotkarski Olimpiad Specjalnych – na wschodnim krańcu Polski …

     W uroczym zakątku Polski jakim jest Roztocze, w niewielkim mieście Tomaszowie Lubelskim mięliśmy przyjemność gościć zawodników i trenerów Olimpiad Specjalnych Polska. W ostatni weekend września (25-27) 2015 r. Nasz Oddział Regionalny Lubelskie był organizatorem VIII Ogólnopolskiego Mityngu Wrotkarskiego Olimpiad Specjalnych. 
Ta ważna dla nas organizatorów impreza skupiła 70 zawodników, 23 trenerów i 40 wolontariuszy. Przyjechały do nas ekipy z ośmiu oddziałów regionalnych: Kujawsko-Pomorskie, Opolskie, Mazowieckie,  Śląskie, Świętokrzyskie, Podlaskie, Wielkopolskie-Konin i Lubelskie. Rangę tej imprezy podnosiła obecność wielu ważnych osobistości  związanych z Olimpiadami Specjalnymi, współfinansującymi tę impreza, przedstawiciele województwa  jak i władze lokalne, które stale współpracują i  wspierają działalność Olimpiad w naszym regionie. Na uroczystości otwarcia obecni byli między innymi  Mariusz Damentko – Dyrektor Sportowy Olimpiad Specjalnych na Europę i Euroazję , Bogusław Gałązka – zastępca dyrektora PRFON, przedstawiciel wojewody  lubelskiego i  lubelskiego kuratora oświaty, Burmistrz Miasta, Starosta Tomaszowski, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych oraz przedstawiciele organizacji społecznych.  Uroczystość otwarcia uświetniły występy artystyczne zespołów działających na terenie miasta i powiatu.
     Rywalizacja sportowa miała miejsce na nowym obiekcie sportowym w Tomaszowie Lub. Zawodnicy byli dzielni w swoim wysiłku tym bardziej, że startowali na nawierzchni drewnianej (parkiet), na której rzadko kiedy mają możliwość trenowania. Na szczęście odbyło się wszystko bez urazów, a zawodnicy wykazali się dużymi umiejętnościami.  Najlepsi zawodnicy na dystansach oraz w sztafetach otrzymali medale. Cała rywalizacja sportowa odbyła się w duchu fair play.
     Jest czas na obowiązki ale jest też czas na zabawę. Wszyscy uczestnicy miło spędzili czas na ognisku piekąc kiełbaski a następnie dali upust swoim umiejętnościom taneczny.
     Miło nam było gościć wszystkich zawodników i trenerów. Cieszymy się, że zechcieliście do nas przyjechać z tak odległych regionów kraju. Mamy nadzieję, że w waszej pamięci pozostaną bardzo przyjemne wspomnienia  i  będziecie do nas jeszcze wiele razy powracać. Do zobaczenia na Roztoczu.