Wybierz oddział

XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Los Angeles 2015

Data: 24 lipca (piątek) 2015 – 02 sierpnia (niedziela) 2015 (10 dni)

Miejsce: Los Angeles, Kalifornia, USA

Dyscypliny: Pływanie, Lekkoatletyka, Badminton, Koszykówka, Bocce, Bowling, Kolarstwo, Jeździectwo, Piłka Nożna (5, 7, 11 osobowa), Golf, Gimnastyka, Piłka Ręczna, Judo, Kajakarstwo, Maraton, Trójbój Siłowy, Wrotkarstwo, Żeglarstwo, Softball, Tenis Stołowy, Tenis, Piłka Siatkowa.

Sporty pokazowe: Piłka Siatkowa plażowa, triatlon, pływanie w otwartym akwenie (open water swimming).

Programy pozasportowe: Zdrowi Sportowcy, Dołącz do nas, Festiwal Sztuki artystów niepełnosprawnych, Międzynarodowe Sympozjum o niepełnosprawności intelektualnej, Host City (3 dni – miasta w południowej Kalifornii), Torch Run.

Ceremonia Otwarcia: 24 lipca 2015, Los Angeles Memorial Coliseum (jedyny obiekt na świecie, na którym odbywały się już dwukrotnie Igrzyska Olimpijskie, w 1932 i 1984 roku).

Wioska Olimpiad Specjalnych: University of California, Los Angeles (UCLA) i University of Southern California (USC)

Wizja

Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Los Angeles 2015 będą kamieniem milowym w długiej działalności ruchu, rozpoczętego przez Eunice Kennedy Shriver w 1968 roku, aby stworzyć świat, który nie jest zdominowany przez tych, którzy są wyłączeni, lecz przez tych, którzy są włączeni. Cykliczne Igrzyska Światowe są sztandarową imprezą ruchu Special Olympics i w 2015 będą największym wydarzeniem sportowym i humanitarnym na świecie.

Liczby

Zawodnicy 7 000
Trenerzy i inni członkowie ekip 3 000
Programy Narodowe  170
Organizatorzy (Wolontariusze i Komitet Organizacyjny) 30 000
Widzowie 500 000

Logo i strona igrzysk

Strona Igrzysk: www.la2015.org

Logo Igrzysk przedstawia postać tryumfującego i cieszącego się zarazem zawodnika Olimpiad Specjalnych. Postać zawodnika reprezentuje odwagę, determinację i radość naszych zawodników. Wnętrze okręgu, w którym znajduje się zawodnik symbolizuje akceptację i inkluzję osób z niepełnosprawnością intelektualną. Kolory to kompozycja barw występujących na flagach narodowych państw z całego świata i symbolizuje różnorodność zawodników Special Olympics i różnorodność mieszkańców Los Angeles.


Los Angeles: Najludniejsze miasto amerykańskiego stanu Kalifornia, a zarazem drugie pod względem liczby mieszkańców miasto w Stanach Zjednoczonych (za Nowym Jorkiem), za sprawą populacji liczącej 3 792 621 mieszkańców (2010). Los Angeles zajmuje powierzchnię 1302 km2 i położone jest w regionie Kalifornii Południowej.

Miasto stanowi centrum aglomeracji Los Angeles-Long Beach-Santa Ana, którą w 2010 roku zamieszkiwało 12 828 837 osób, czyniąc z tego regionu drugi pod względem populacji obszar metropolitalny Stanów Zjednoczonych i jednocześnie jedną z najludniejszych metropolii świata.

Los Angeles jest siedzibą hrabstwa Los Angeles, czyli najbardziej zaludnionego i jednego z najbardziej zróżnicowanych etnicznie hrabstw w Stanach Zjednoczonych. Z kolei obszar samego Los Angeles uznany został za najbardziej zróżnicowane etnicznie amerykańskie miasto. Mieszkańcy Los Angeles często określani są mianem „Angelenos”.

Los Angeles zostało założone 4 września 1781 roku przez hiszpańskiego gubernatora Felipe de Neve'a. Los Angeles uznane zostało za trzecie najbogatsze oraz piąte najbardziej wpływowe miasto świata.

SPONSOR GENERALNY

Sponsor strategiczny

SPONSOR GŁÓWNY

Sponsor główny

DARCZYŃCA

Darczyńca

PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy Olimpiad Specjalnych Polska

INSTYTUCJE WSPIERAJĄCE

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.

KOMUNIKACJA MARKETINGOWA I PR

Komunikacja i PR

OGÓLNOPOLSKI PATRONAT MEDIALNY

Ogólnopolski patronat medialny

OGÓLNOPOLSCY PARTNERZY OLIMPIAD SPECJALNYCH POLSKA

Partnerzy i Przyjaciele

Partnerzy regionalni

Instytucje wspierające - dofinansowanie projektów realizowanych w 2018r.
Ogólnopolski patronat medialny

Strona internetowa dofinansowana jest ze środków MSiT.